Szkolenie on-line: Ślad węglowy w banku spółdzielczym
Krajowy Związek Banków Spółdzielczych organizuje szkolenie on-line "Ślad węglowy w banku spółdzielczym”, które odbędzie się w dniu 18 marca 2024 r. w godzinach 10:00 – 14:30. Spotkanie z Prowadzącą będzie miało charakter interaktywny, z możliwością zadawania pytań i prowadzenia dyskusji. Warunki techniczne i tryb udostępnienia będzie przekazany uczestnikom po zapisaniu się na szkolenie.
OPIS SZKOLENIA:
Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom wiedzy i umiejętności, które pozwolą na samodzielne przeprowadzenie obliczeń śladu węglowego organizacji zgodnie ze standardem GHG Protocol. Uczestnicy dowiedzą się, jak interpretować wymagania standardu oraz, które aspekty są kluczowe w kontekście działalności banków spółdzielczych. Na szkoleniu omówione zostaną również zagadnienia dotyczące monitorowania i redukcji śladu węglowego, a także poprawnego raportowania informacji.
SZKOLENIE SKIEROWANE JEST DO:
Pracowników i menedżerów banków spółdzielczych zajmujących się zrównoważonym rozwojem, kwestiami środowiskowymi, komunikacją/marketingiem.
PROGRAM SZKOLENIA:
1. Wprowadzenie:
- zmiany legislacyjne – odpowiedź na kryzys klimatyczny,
- Znaczenie śladu węglowego dla banków spółdzielczych.
2. Metodyka obliczeń śladu węglowego:
- ogólny przegląd wymagań standardu GHG Protocol,
- granice organizacyjne,
- granice operacyjne – omówienie zakresów i kategorii emisji,
- źródła emisji kluczowe dla banków spółdzielczych,
- praktyczne aspekty zbierania danych,
- narzędzia i wskaźniki emisji – ogólny przegląd.
3. Raportowanie śladu węglowego:
- zakres raportu wg GHG Protocol,
- CSRD – główne wymagania,
- komunikacja wyników.
4. Dalsze działania:
- zarządzanie śladem węglowym,
- strategia dekarbonizacji i neutralność klimatyczna,
SZKOLENIE POPROWADZI:
Agnieszka Potęga - Partner w Altemis Sp. z o.o. Ekspertka w zakresie Zrównoważonego Rozwoju, która w swojej codziennej pracy wspiera różnego rodzaju organizacje w zmniejszaniu ich niekorzystnego wpływu na środowisko. Specjalizuje się w obszarze zmian klimatu, w szczególności skupia się na obliczeniach śladu węglowego organizacji i produktów. Zajmuje się przygotowywaniem strategii dekarbonizacji oraz przeprowadzaniem weryfikacji emisji gazów cieplarnianych zgodnie z normą ISO 14064-3. Wspiera firmy w zakresie raportowania niefinansowego oraz do niezależnych organizacji takich jak np. CDP (Climate Change i Supply Chain).
Dzięki doświadczeniu zdobytemu w dziesiątkach projektów z obszarów ESG dla różnych branż (zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym) jest w stanie efektywnie wspierać firmy nie tylko wiedzą teoretyczną, ale także praktyczną.
Koszt udziału w szkoleniu wynosi 249 zł netto/os + VAT dla Członków KZBS oraz 399 zł netto/os + VAT dla pozostałych uczestników. Koszt szkolenia obejmuje rezerwację miejsca dla uczestnika, udostępnienie uczestnikowi linka z instrukcją logowania do platformy, na której odbędzie się szkolenie, certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia, materiały szkoleniowe.
Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 13 marca br. lub wyczerpania dostępnych miejsc.
Zapisy na szkolenie odbywają się wyłącznie za pośrednictwem poniższego formularza zgłoszeniowego. Na podstawie wypełnionego formularza zostanie wystawiona faktura VAT.
WAŻNE! Prawidłowe zgłoszenie na szkolenie jest równoznaczne z otrzymaniem automatycznego maila zwrotnego na adres mailowy podany w formularzu zgłoszeniowym.
Szkolenie odbędzie się tylko w przypadku uzyskania odpowiedniej liczby uczestników.