Szkolenie on-line: Najczęstsze błędy przy rozwiązywaniu umów o pracę
Krajowy Związek Banków Spółdzielczych organizuje szkolenie on-line „Najczęstsze błędy przy rozwiązywaniu umów o pracę”, które odbędzie się w dniu 3 lutego 2025 r. w godzinach 10:00 – 13:15. Spotkanie z Prowadzącymi będzie miało charakter interaktywny, z możliwością zadawania pytań i prowadzenia dyskusji. Warunki techniczne i tryb udostępnienia będzie przekazany uczestnikom po zapisaniu się na szkolenie.
OPIS SZKOLENIA:
Biorąc pod uwagę wieloletnie doświadczenie Prowadzących w derekrutacji i związanych z nią procesami sądowymi, podczas szkolenia omówione zostaną najciekawsze i praktyczne aspekty dotyczące rozwiązywania umów z pracownikami, z uwzględnieniem doświadczenia w sektorze bankowym. Podczas szkolenia padną odpowiedzi na pytania m.in. odnośnie do tego jak przygotować się do zwolnienia, co może być jego legalną przyczyną, jak prawidłowo opisać underperformance, czy jak prawidłowo przeprowadzić postępowania wyjaśniające, tak aby mogło stanowić podstawę do rozwiązania umowy. W trakcie szkolenia przedstawione zostanie też kilka najistotniejszych aspektach związanych z przeprowadzeniem samej rozmowy kończącej stosunek pracy, a także to czego naprawdę należy obawiać się przy ewentualnych sporach sądowych wywołanych zwolnieniami.
SZKOLENIE SKIEROWANIE JEST DO:
Menadżerów średniego i wyższego szczebla oraz pracowników działów kadrowych i HR.
PROGRAM SZKOLENIA:
1. Derekrutacyjna checklista – o czym zawsze należy pamiętać planując rozwiązanie stosunku pracy.
2. W jaki sposób można zakończyć zatrudnienie?
3. Dlaczego nie należy obawiać się rozwiązywania umów za wypowiedzeniem i bez zachowania okresu wypowiedzenia (dyscyplinarka) i jak się do nich najlepiej przygotować?
4. Underperformance, likwidacja stanowiska czy utrata zaufania – jak prawidłowo sformułować przyczynę rozwiązania umowy o pracę.
5. Rynkowe standardy związane z polubownym kończeniem współpracy.
6. Spotkamy się w sądzie? I co dalej?
SZKOLENIE POPROWADZĄ:
Marek Kanczew - radca prawny, doradca podatkowy i partner w kancelarii Rymarz Zdort Maruta, kierujący praktyką prawa pracy oraz podatków osobistych.
Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w 2005 roku oraz kurs prawa amerykańskiego w Centrum Prawa Amerykańskiego utworzonym przez Uniwersytet Warszawski we współpracy z University of Florida Levin College of Law w 2003 roku. Studiował także na Wydziale Prawa Erasmus University w Rotterdamie. W 2007 roku zdobył uprawnienia doradcy podatkowego, w 2008 podjął współpracę z kancelarią Rymarz Zdort, wcześniej Weil, Gotshal & Manges – Paweł Rymarz sp.k., wpis na listę radców prawnych uzyskał w 2011 roku.
Marek uczestniczy w wielu projektach z zakresu prawa pracy dotyczących m.in. transakcji fuzji i przejęć, w tym procesów due diligence, oraz przenoszenia zakładów pracy, opracowywaniu struktur zatrudnienia, strukturyzacji systemu wynagrodzeń kluczowych pracowników, wspiera pracodawców przy procesach restrukturyzacji zatrudnienia, wdrażaniu wewnętrznych regulaminów oraz polityk, a także udziela bieżącego wsparcia w zakresie prawa pracy. Dodatkowo, dzięki doświadczeniu w doradztwie podatkowym, Marek uczestniczy również w projektach dotyczących opodatkowania menedżerów jak również w projektach dotyczących ubezpieczeń społecznych. Marek doradza firmom z różnych branż, w tym z sektora finansowego, IT, energetycznego, farmaceutycznego, nieruchomości i telekomunikacyjnego. Wspiera również różne organizacje pro bono w ich bieżących sprawach pracowniczych i podatkowych.
Specjalizuje się również w prawie podatkowym ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z transakcjami fuzji i przejęć oraz restrukturyzacją przedsiębiorstw. Uczestniczył w projektach dotyczących zarówno bieżącej obsługi podatkowej przedsiębiorstw, jak i przy przeglądach podatkowych, jak również przy wprowadzaniu podmiotów zagranicznych na rynek polski.
Marek był prelegentem podczas wielu konferencji i szkoleń dotyczących polskiego prawa podatkowego. Jest autorem licznych artykułów dotyczących prawa podatkowego w polskich i międzynarodowych publikacjach.
Dr Weronika Papucewicz - jest adwokatem, członkiem Okręgowej Izby Adwokackiej w Warszawie, counselem w departamencie prawa pracy i podatków osobistych kancelarii Rymarz Zdort Maruta.
Jest ekspertem w zakresie prawa pracy, specjalizuje się w indywidualnych i zbiorowych stosunkach pracy, ochronie danych osobowych oraz sporach sądowych z zakresu prawa pracy. Współpracowała z firmami z sektora BPO i SSC, ale ma również doświadczenie w pracy dla przedsiębiorstw państwowych, m.in. w procesach restrukturyzacji zatrudnienia i relacjach ze związkami zawodowymi. Prowadzi szkolenia z zakresu prawa pracy, w szczególności dla międzynarodowych pracodawców, jest autorką wielu publikacji z tego zakresu.
Ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w 2012 roku oraz kurs prawa amerykańskiego w Centrum Prawa Amerykańskiego współorganizowany przez Uniwersytet Warszawski i University of Florida Levin College of Law. W 2017 roku uzyskała uprawnienia adwokackie. Weronika ukończyła studia doktoranckie w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk, gdzie w 2019 r. obroniła tytuł doktora nauk prawnych. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu zarządzania kapitałem ludzkim w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
----------------------------------
Koszt udziału w szkoleniu wynosi 299 zł netto/os + VAT dla Członków KZBS oraz 499 zł netto/os + VAT dla pozostałych uczestników. Koszt szkolenia obejmuje rezerwację miejsca dla uczestnika, udostępnienie uczestnikowi linka z instrukcją logowania do platformy, na której odbędzie się szkolenie, certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia oraz materiały szkoleniowe.
Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 28 stycznia 2025 r. lub wyczerpania dostępnych miejsc.
Zapisy na szkolenie odbywają się wyłącznie za pośrednictwem poniższego formularza zgłoszeniowego. Na podstawie wypełnionego formularza zostanie wystawiona faktura VAT.
WAŻNE! Prawidłowe zgłoszenie na szkolenie jest równoznaczne z otrzymaniem automatycznego maila zwrotnego na adres mailowy podany w formularzu zgłoszeniowym.
Szkolenie odbędzie się tylko w przypadku uzyskania odpowiedniej liczby uczestników.