Szkolenie on-line: Kontrola wewnętrzna jako element systemu zarządzania w banku spółdzielczego
Krajowy Związek Banków Spółdzielczych organizuje szkolenie on-line „Kontrola wewnętrzna jako element systemu zarządzania w banku spółdzielczego”, które odbędzie się w dniu 17 kwietnia 2024 r. w godzinach 10:00 – 14:00. Spotkanie z Prowadzącym będzie miało charakter interaktywny, z możliwością zadawania pytań i prowadzenia dyskusji. Warunki techniczne i tryb udostępnienia będzie przekazany uczestnikom po zapisaniu się na szkolenie.
CEL SZKOLENIA:
Celem szkolenia jest przedstawienie uczestnikom teoretycznych i praktycznych zasad funkcjonowania kontroli wewnętrznej w banku spółdzielczym. Osoba biorąca udział w szkoleniu:
- zapozna się z obowiązującymi regulacjami w zakresie kontroli wewnętrznej, z uwzględnieniem specyfiki banków spółdzielczych jako uczestników systemu ochrony,
- będzie w stanie podać przykłady funkcjonowania trzech linii obrony, wskazać rolę komórki do spraw zgodności i praktyczne zastosowanie Rekomendacji H,
- otrzyma zestaw regulacji i wytycznych dotyczących kontroli wewnętrznej.
SZKOLENIE SKIEROWANIE JEST DO:
Pracowników banków spółdzielczy z komórek zgodności oraz audytu wewnętrznego, jak również osób związanych z działami zarządzania procesami oraz prawnym. Może ono stanowić wartość dodaną również dla kierujących poszczególnymi komórkami banku oraz członków zarządów.
PROGRAM SZKOLENIA:
1. Cele systemu kontroli wewnętrznej (SKW) w banku.
2. Kontrola wewnętrzna w bankach spółdzielczych.
3. Trzy linie obrony w SKW.
4. Rola zarządu i rady nadzorczej w SKW.
5. Funkcja kontroli.
6. Komórka do spraw zgodności.
7. Wykonywanie funkcja komórki audytu wewnętrznego w ramach systemu ochrony.
8. Rekomendacja H i jej rola w praktycznym funkcjonowaniu kontroli wewnętrznej w bankach.
9. Podsumowanie i pytania.
SZKOLENIE POPROWADZI:
Arkadiusz Kawulski - radca prawny, ekspert z zakresu prawa bankowego, outsourcingu, prawa ochrony konsumenta usług finansowych oraz nowych technologii w sektorze finansowym. Posiada prawie 30-letnie doświadczenie zawodowe w bankowości: pracował zarówno w nadzorze bankowym i bankowości centralnej (jako szef wydziału prawnego w Generalnym Inspektoracie Nadzoru Bankowego i radca prawny w Departamencie Prawnym NBP), jak i w bankowości komercyjnej (jako radca prawny i menedżer w wiodących polskich bankach). Obecnie Of Counsel w kancelarii Rymarz, Zdort, Maruta, Wachta, Gasiński, Her i Wspólnicy sp.k., prowadzi także indywidualną Kancelarię Prawa Bankowego, zajmując się obsługą prawną banków. Autor publikacji z zakresu prawa bankowego, w tym komentarza do ustawy – Prawo bankowe z 2013 r. oraz podręcznika do prawa bankowego, stały współpracownik Związku Banków Polskich, prowadzący wiele szkoleń z zakresu prawa bankowego, tym wykłady dla aplikantów radcowskich w OIRP w Warszawie, szkolenia dla pracowników Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego oraz Narodowego Banku Polskiego, wielokrotny prelegent na konferencjach i seminariach dotyczących bankowości, organizowanych m. in. przez Związek Banków Polskich, Instytut Allerhanda, Gdańską Akademię Bankową.
-----------------
Koszt udziału w szkoleniu wynosi 249 zł netto/os + VAT dla Członków KZBS oraz 399 zł netto/os + VAT dla pozostałych uczestników. Koszt szkolenia obejmuje rezerwację miejsca dla uczestnika, udostępnienie uczestnikowi linka z instrukcją logowania do platformy, na której odbędzie się szkolenie, certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia oraz materiały szkoleniowe.
Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 12 kwietnia 2024 r. lub wyczerpania dostępnych miejsc.
Zapisy na szkolenie odbywają się wyłącznie za pośrednictwem poniższego formularza zgłoszeniowego. Na podstawie wypełnionego formularza zostanie wystawiona faktura VAT.
WAŻNE! Prawidłowe zgłoszenie na szkolenie jest równoznaczne z otrzymaniem automatycznego maila zwrotnego na adres mailowy podany w formularzu zgłoszeniowym.
Szkolenie odbędzie się tylko w przypadku uzyskania odpowiedniej liczby uczestników.