Podmioty współpracujące
Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) – państwowa jednostka organizacyjna posiadająca osobowość prawną realizująca zadania z zakresu ubezpieczeń społecznych w Polsce. Jest jednostką sektora finansów publicznych.
Fundacja Polska Bezgotówkowa
Celem Fundacji jest podejmowanie działań w zakresie rozwoju płatności bezgotówkowych w Polsce, w szczególności poprzez rozbudowę sieci akceptacji instrumentów płatniczych oraz promowanie i rozwój płatności bezgotówkowych wśród polskich przedsiębiorców i konsumentów, a także działania na rzecz budowy innowacji technologicznych w płatnościach.
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie jest najstarszą uczelnią ekonomiczną w Polsce. Od 117 lat zajmuje się „kształtowaniem liderów przyszłości”, prowadząc kompleksowe badania w zakresie ekonomii, analizy danych i prawa gospodarczego. Przygotowuje także ekspertyzy dla firm, instytucji publicznych i jednostek samorządu terytorialnego. Uczelnia zajmuje wysokie miejsca w rankingach. W 2021 r. uzyskała prestiżową akredytację EQUIS, którą mogą się poszczycić 254 szkoły biznesowe na świecie i kilka w Polsce. Od 2017 r. SGH posiada też akredytację AMBA, a w 2022 r. przyznano jej certyfikację BSIS. Aktualnie SGH ubiega się o akredytację AACSB. Blisko współpracuje z biznesem.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to najstarsza w kraju uczelnia rolnicza i przyrodnicza, której początki sięgają 1816 roku. Szkoła jest prężnym ośrodkiem akademickim, cieszącym się uznaniem i niesłabnącym zainteresowaniem młodzieży i kadry dydaktycznej w kraju i za granicą, cenionym za dbałość o jakość kształcenia, wierność najlepszym tradycjom uniwersyteckim, otwartość na zmiany oraz dynamiczny rozwój.
Nowoczesne centra badawcze, pracownie i laboratoria, którymi dysponujemy oraz obecność wybitnych ekspertów, pozwalają na kształcenie i prowadzenie badań naukowych na światowym poziomie oraz transfer wyników do gospodarki, co ma wpływ na innowacyjność i postęp m.in. w rolnictwie, gospodarce żywnościowej czy medycynie i przyczynia się do wzrostu znaczenia polskiej nauki w świecie.
Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk (IRWiR PAN)
IRWiR PAN jako jednostka naukowa, opiniotwórcza i doradcza, prowadzi interdyscyplinarne badania podstawowe w dziedzinie nauk społecznych. Są one kluczowym warunkiem efektywnej realizacji praktycznych działań rozwojowych przez samorządy, sektor przedsiębiorstw i całe społeczności. Instytut jest wiodącym podmiotem badawczym w kraju zajmującym się identyfikacją i wyjaśnianiem mechanizmów rozwojowych oraz ich efektów w zmieniającej się roli wsi w życiu społecznym, gospodarczym i kulturowym kraju, a także monitorowaniem bieżących wyzwań społeczno-gospodarczych i przyrodniczych, przed którymi stają społeczności lokalne. Wyniki badań realizowanych w Instytucie były dotychczas wykorzystywane przez liczne instytucje międzynarodowe i krajowe, m.in. OECD, FAO, Parlament Europejski, Komisję Europejską, Kancelarię Prezydenta RP, MRiRW i MFiPR oraz inne instytucje podejmujące problematykę wyrównywania dysproporcji rozwojowych między miastem a wsią oraz dążące do sprawiedliwości terytorialnej i spójności społecznej.