24 czerwca 2024

Kolejna kobieta w zarządzie polskiego banku! Ewelina Pałubicka wiceprezeską SGB-Banku

Rada Nadzorcza SGB-Banku S.A. powołała Ewelinę Pałubicką na stanowisko wiceprezeski Zarządu SGB-Banku na czteroletnią kadencję. Wiceprezeska będzie nadzorowała pion biznesu, za który odpowiadał do tej pory Andrzej Chmielecki. Jest jedną z nielicznych kobiet w strukturach zarządczych ogólnopolskich banków.

Ewelina Pałubicka, dotychczasowa prezeska Zarządu Żuławskiego Banku Spółdzielczego w Nowym Dworze Gdańskim, posiada ponad 25-letnie doświadczenia w sektorze bankowym. Jest absolwentką wydziału finansów i bankowości Uniwersytetu Gdańskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu rachunkowości. Zdobyła również dyplom MBA w Wyższej Szkole Bankowej w partnerstwie z The University of Northampton.

Była również wiceprzewodniczącą Rady Zrzeszenia Spółdzielczej Grupy Bankowej i pozostaje przewodniczącą Rady Nadzorczej spółki akcyjnej SGB Faktoring.

Nowa wiceprezeska ma naturę społeczniczki, co sprawia, że angażuje się w wiele przedsięwzięć i szeroko pojętych działań na rzecz wspólnego dobra. Od 2014 roku współtworzy i prowadzi lokalną Fundację Mikael, która skupia się na działaniach pomocowych oraz aktywnościach na rzecz żuławskiego środowiska. Wierzy, że każdy może dzielić się z innymi swoimi możliwościami i potencjałem – czasem, pracą, talentem czy pieniędzmi. Dlatego uwielbia działać oraz tworzyć. Dzięki temu poznaje inspirujących ludzi i „ładuje wewnętrzne akumulatory”.  

W pierwszym wywiadzie udzielonym e-magazynowi „Bank Spółdzielczy” (premiera wkrótce) po swoim powołaniu na stanowisko wiceprezeski Zarządu SGB-Banku, Ewelina Pałubicka powiedziała między innymi:

– Moim celem nie jest rewolucja, ale ewolucja. Zamierzam wspierać i rozwijać to, co działa dobrze, jednocześnie identyfikując obszary, które mogą być udoskonalone. Skupię się na innowacjach, które mogą przynieść korzyści klientom i usprawnić procesy wewnętrzne banku. Wierzę w otwarty dialog z zespołem i partnerami biznesowymi, aby wspólnie wypracować najlepsze rozwiązania. Moją wizją jest bank nowoczesny i jednocześnie bliski klientom, z silnym naciskiem na budowanie trwałych relacji i zaufania. Mam nadzieję, że moje doświadczenie i świeże spojrzenie przyczynią się do dalszego sukcesu SGB-Banku.

Andrzej Chmielecki przez wiele lat z wielkim zaangażowaniem pracował na rzecz bankowości spółdzielczej. Teraz nadal będzie wspierał działania Grupy SGB i dzielił się swoim doświadczeniem zarówno z Eweliną Pałubicką, jak i całym zarządem.  

Obecnie Zarząd SGB-Banku pracuje w składzie:

  • Mirosław Skiba, prezes Zarządu
  • Ewelina Pałubicka, wiceprezeska Zarządu
  • Karol Wolniakowski, wiceprezes Zarządu
  • Błażej Mika, wiceprezes Zarządu
×

Niezbędne pliki cookies

Te pliki cookie są niezbędne do działania strony i nie można ich wyłączyć. Służą na przykład do utrzymania zawartości koszyka użytkownika. Możesz ustawić przeglądarkę tak, aby blokowała te pliki cookie, ale wtedy strona nie będzie działała poprawnie.

Zawsze aktywne

Analityczne pliki cookie

Te pliki cookie pozwalają liczyć wizyty i źródła ruchu. Dzięki tym plikom wiadomo, które strony są bardziej popularne i w jaki sposób poruszają się odwiedzający stronę. Wszystkie informacje gromadzone przez te pliki cookie są anonimowe.