Kawa z KZBS
Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie, przeznaczone wyłącznie dla Członków KZBS, o nazwie „Kawa z KZBS”, które odbędzie się w dniu 10 września br. (wtorek) o godz. 10:00 na platformie MS Teams. Partnerem tego spotkania jest Biuro Informacji Kredytowej.
Podczas spotkania poruszymy temat cyberbezpieczeństwa. Prezentację pt. „Jak zastosowanie weryfikacji behawioralnej może wspierać walkę z cyberprzestępczością” poprowadzi dr Piotr Wojewnik - Członek Zarządu Digital Fingerprints S.A., Dyrektor Data Science BIK S.A.
dr Piotr Wojewnik - Członek Zarządu Digital Fingerprints S.A., Dyrektor Data Science BIK S.A.
Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych w 2010 roku. Posiada bogate doświadczenie naukowe, aktywnie prowadzi wykłady na SGH i w Akademii Leona Koźmińskiego. Jest promotorem kilkudziesięciu prac magisterskich i licencjackich oraz autorem kilkudziesięciu artykułów zamieszczonych w międzynarodowych czasopismach naukowych. Swoje doświadczenie zawodowe rozpoczął w latach 2003-2012 w sektorze telekomunikacyjnym, gdzie realizował projekty w obszarze analiz statystycznych i modelowania Machine Learning na potrzeby zarządzania ryzykiem kredytowym, wyłudzeń, sprzedaży i skarbowości. W latach 2012-2014 w grupie bankowej KBC realizował projekty w CEE (m.in. Węgry, Czechy, Belgia) w obszarze budowy i wdrażania modeli ryzyka kredytowego oraz systemów antyfraudowych.
Z Grupą BIK związany jest od roku 2014. Kieruje zespołami scoringu i data science w projektach sektorowych i dedykowanych dla banków i firm pożyczkowych. Kieruje działaniami R&D międzysektorowymi i na danych alternatywnych. W zakresie scoringu i modelowania reprezentuje BIK w Grupie ds. RODO przy Związku Banków Polskich oraz w Research Working Committee przy ACCIS. Występuje także jako ekspert, prelegent i panelista podczas wydarzeń branżowych, konferencji i na webinarach.
Od marca 2024 został powołany w skład zarządu Digital Fingerprints S.A. W spółce odpowiedzialny jest za rozwój modeli Machine Learning i rozwiązań opartych na biometrii behawioralnej.
Przewidywany czas spotkania to ok. 1 godz. Podczas spotkania będzie możliwość zadawania pytań. Link do udziału w spotkaniu otrzymają Państwo drogą mailową.
Liczymy na Państwa obecność!