I termin szkolenia on-line: „Akcja bilans 2024" - Zamknięcie roku i sporządzanie sprawozdania finansowe banku spółdzielczego
Krajowy Związek Banków Spółdzielczych we współpracy z Centrum Edukacji PKF, wchodzącego w skład firmy audytorskiej PKF Consult organizuje I termin szkolenia on-line „„Akcja bilans 2024" - Zamknięcie roku i sporządzanie sprawozdania finansowe banku spółdzielczego”, które odbędzie się w dniu 4 listopada 2024 r. w godzinach 09:00 – 15:30. Spotkanie z Prowadzącą będzie miało charakter interaktywny, z możliwością zadawania pytań i prowadzenia dyskusji. Warunki techniczne i tryb udostępnienia będzie przekazany uczestnikom po zapisaniu się na szkolenie.
OPIS SZKOLENIA:
Szkolenie ma na celu aktualizację wiedzy uczestników w zakresie zagadnień związanych ze sporządzaniem sprawozdania finansowego za 2024 r. Podczas szkolenia omówione zostaną kwestie wynikające ze specyfiki banków spółdzielczych, z uwzględnieniem niezbędnych regulacji. Uwaga prowadzącego szkolenie będzie skupiona na praktycznych kwestiach zamykania ksiąg rachunkowych i sporządzenia sprawozdania finansowego.
SZKOLENIE SKIEROWANE JEST DO:
Kadry kierowniczej i pracowników pionów finansowo-księgowych sporządzających roczne sprawozdania finansowe, księgowych i głównych księgowych odpowiedzialnych za sporządzanie sprawozdań finansowych, pracowników controllingu, audytu wewnętrznego, członków rad nadzorczych, w tym członków komitetów audytu.
PROGRAM SZKOLENIA:
1. Nowości i zmiany rachunkowości w prawie bilansowym, w tym rekomendacje KSR, nowe KSR.
2. Szczegółowe omówienie ujęcia, prezentacji i wyceny aktywów finansowych i niefinansowych, w tym utrata wartości aktywów, w tym zasady szacowania ryzyka kredytowego, kalkulacja rezerw celowych.
3. Szczegółowe omówienie ujęcia, prezentacji i wyceny pasywów, w tym kalkulacja rezerw TSUE i pozostałych rezerw.
4. Szczegółowe omówienie ujęcia i prezentacji pozycji rachunku zysków i strat, sprawozdania zestawienie zmian w kapitale/funduszu i rachunku przepływów pieniężnych.
5. Szczegółowe omówienie powiązań między bilansem i RZIS oraz pozostałymi elementami sprawozdania finansowego.
6. Zmiany zasad (polityki) rachunkowości, wartości szacunkowych, poprawianie błędów, zdarzenia następujące po dniu bilansowym.
7. Zakres sprawozdania finansowego, terminy sporządzania, badania i zatwierdzania. Przygotowanie do sporządzenia sprawozdania finansowego i zamknięcia ksiąg 2024:
a) harmonogram czynności związanych z zamknięciem roku, poprawne zamykanie roku w księgach, kompletność ksiąg, kontrola sald na poszczególnych grupach kont/pozycji bilansowych,
b) omówienie najczęściej pojawiających się błędów, metody wykrywania błędów,
c) inwentaryzacja – przygotowanie, rozliczenia, ujęcie skutków w sprawozdaniu finansowym. Harmonogram i rozliczanie inwentaryzacji dla poszczególnych kategorii aktywów.
SZKOLENIE POPROWADZI:
Agnieszka Królak - biegły Rewident nr 11655. Praktyk w bankowości z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w rachunkowości, magister ekonomii o specjalizacji ekonomika bankowości i ubezpieczeń, absolwentka studiów doktoranckich na Wydziale Zarządzania UW. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w instytucjach finansowych w obszarze rachunkowości, controllingu, wdrożeń, podatków i zarządzania, przez ponad dwadzieścia lat piastowała stanowiska głównego księgowego, dyrektora finansowego oraz członka zarządu spółek sektora finansowego, w tym banków. Biegły rewident badający sprawozdania finansowe banków, w tym banków spółdzielczych. Posiada uprawnienia ACCA.
Koszt udziału w szkoleniu wynosi 299 zł netto/os + VAT dla Członków KZBS oraz 499 zł netto/os + VAT dla pozostałych uczestników. Koszt szkolenia obejmuje rezerwację miejsca dla uczestnika, udostępnienie uczestnikowi linka z instrukcją logowania do platformy, na której odbędzie się szkolenie, certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia oraz materiały szkoleniowe.
Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 30 października br. lub wyczerpania dostępnych miejsc.
Zapisy na szkolenie odbywają się wyłącznie za pośrednictwem poniższego formularza zgłoszeniowego. Na podstawie wypełnionego formularza zostanie wystawiona faktura VAT.
WAŻNE! Prawidłowe zgłoszenie na szkolenie jest równoznaczne z otrzymaniem automatycznego maila zwrotnego na adres mailowy podany w formularzu zgłoszeniowym.
Szkolenie odbędzie się tylko w przypadku uzyskania odpowiedniej liczby uczestników.