Aktualności członków KZBS
Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie zmienia stronę internetową
Zmianie ulegnie szata graficzna, ulepszona zostanie również struktura strony. Dzięki temu dostęp do wydarzeń w Banku, oferty oraz informacji o nowinkach produktowych będzie szybszy i łatwiejszy.
Banki spółdzielcze włączają się do programu "Czyste Powietrze"
Jak podaje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, już osiem banków, w tym Bank Polskiej Spółdzielczości i zrzeszone Banki Spółdzielcze oraz Banki Spółdzielcze SGB, chce wprowadzić ścieżkę kredytową w programie „Czyste Powietrze”. Łącznie to kilka tysięcy placówek, w których Polacy będą mogli skorzystać z nowego kredytu antysmogowego. Współpraca z bankami ułatwi dostęp do dofinansowania na wymianę starych nieefektywnych źródeł ciepła i termomodernizację domów jednorodzinnych.
Jubileusz Banku Polskiej Spółdzielczości
12 marca tradycyjnie świętujemy rocznicę powstania Banku Polskiej Spółdzielczości jako banku zrzeszającego. To właśnie tego dnia w 2002 r. połączyło się sześć banków regionalnych: Gospodarczy Bank Południowo-Zachodni S.A., Bank Unii Gospodarczej S.A., Lubelski Bank Regionalny S.A., Małopolski Bank Regionalny S.A., Rzeszowski Bank Regionalny S.A. oraz Warmińsko-Mazurski Bank Regionalny S.A. Pod obecną nazwą Bank Polskiej Spółdzielczości funkcjonuje od 27 marca 2002 r.
Zrzeszenie BPS podsumowuje pomoc w ramach Tarczy Finansowej PFR 2.0
Blisko 3 tysiące małych i średnich firm będących klientami Banków Spółdzielczych zrzeszonych w Grupie BPS, banków współpracujących oraz Banku BPS otrzymało łącznie prawie 450 mln zł pomocy w ramach programu Tarcza Finansowa PFR 2.0. Największą liczbę wniosków złożyli przedsiębiorcy prowadzący restauracje i inne obiekty gastronomiczne, hotele i inne obiekty noclegowe oraz działalność w zakresie lądowego transportu pasażerskiego.
Piotr Burski, Prezes BS Otmuchów przechodzi na emeryturę
Z dniem 10 marca 2021r. swoją pracę jako Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Otmuchowie kończy Piotr Burski. Otmuchowskim bankiem kierował od trzydziestu dziewięciu lat. W tym czasie otmuchowski spółdzielczak stał się prężną, lokalną instytucją finansową, o ugruntowanej pozycji, aktualnie jedynym bankiem, posiadającym centralę na obszarze powiatu nyskiego, największego powiatu województwa opolskiego.
„Nasza historia to ludzie, którzy mieli i mają wielką pasję” - jubileusz 150-lecia Banku Spółdzielczego w Gnieźnie – rys historyczny i życzenia od KZBS
Rok 2021 jest dla Banku Spółdzielczego w Gnieźnie niezwykle ważnym z uwagi na Jubileusz 150-lecia istnienia. Bank jest jedną z najstarszych instytucji, nieprzerwanie działających w Gnieźnie. Krótki rys historyczny przedstawia Barbara Borowska Prezes Zarządu, z zaproszeniem do bieżącego śledzenia profilu Banku na Facebooku, na którym Bank będzie komunikował akcenty jubileuszowe, które zostały zaplanowane na cały rok.