Banki Spółdzielcze SGB sponsorem Festiwalu Akademia Gitary

Banki Spółdzielcze SGB zostały oficjalnym sponsorem 12 Festiwalu Akademia Gitary. Tegoroczna edycja odbywać się będzie od 22 sierpnia do 8 września. Wydarzenie co roku łączy co najmniej 30 różnych miast i miasteczek Wielkopolski. Po inauguracji w trzech katedrach w Kołobrzegu, Gnieźnie i Poznaniu, festiwal zawita między innymi do takich miast, jak Czarnków, Jankowice, Września, Pobiedziska, Szamotuły, Piła, Konin, Nowy Tomyśl czy Ostrów Wielkopolski.

Wydarzenie to od ponad dekady wpisuje się w wielkopolski kalendarz muzyczny jako pozycja obowiązkowa dla miłośników gitarowego brzmienia. Akademia Gitary to nie tylko koncerty czy inicjatywy edukacyjne i społeczne, ale również nadzwyczajna okazja do podjęcia swoistego dialogu między publicznością a muzykami wielu pokoleń i narodowości.

Festiwalowe wydarzenia łączy idea, która podkreśla wrażliwość na zróżnicowane potrzeby słuchaczy. Celem Akademii Gitary jest stworzenie przestrzeni, w której każdy – niezależnie od wieku i doświadczenia – będzie czuł się komfortowo. Gdzie każdy będzie mógł zaznajomić się możliwościami gitary: od gatunków muzycznych po praktyki wykonawcze; gdzie będzie mógł odnaleźć przestrzeń, w której zaangażuje się tak, jak potrafi.

Festiwal tworzony jest przez zespół artystów i pedagogów, którzy zadbali o interesujący i zróżnicowany repertuar. Co roku spotkamy się na wydarzeniach dedykowanych każdemu słuchaczowi – od warsztatów dla najmłodszych po koncerty dla seniorów. Jedną z ważniejszych części festiwalu jest Happening Gitarowy, przed którym odbędą się Otwarte Warsztaty Gitarowe. Znaczącym wydarzeniem jest również Kurs Mistrzowski Gitary Klasycznej,który przygotowany został z myślą o rozwoju młodych talentów i prowadzony jest przez najznakomitszych, europejskich gitarzystów.

Akademia Gitary to niezwykły czas i przestrzeń wypełniona niezapomnianą muzyką. To jednak przede wszystkim ludzie, przez których, dla których i z którymi jest tworzona.

Tegoroczna edycja powiązana jest ze Szczytem Bałkanów Zachodnich, który odbył się w dniach 3-5 lipca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Wydarzenia te wpisują się w priorytety polskiego przewodnictwa w Procesie Berlińskim, inicjatywy zapoczątkowanej przez Niemcy i łączącej partnerów z Bałkanów Zachodnich i niektórych państw Unii Europejskiej. Priorytety polskiego przewodnictwa to: gospodarka, wzajemne powiązania, społeczeństwo obywatelskie i bezpieczeństwo.

Udostępnij artykuł:
« powrót